Електричний двигун: як продовжити термін служби
Електрообладнання на сьогоднішній день стало не просто популярним, воно увійшло в усі сфери побуту і промисловості і міцно скрізь утвердилося. Електричний двигун став невід'ємною частиною всіх, без винятку, галузей промисловості...
... будівельної, транспортної, харчової, сільськогосподарської та інших - скрізь він важливий і потрібен.
Ясна річ, що у кожного екземпляра, як втім, і у всього в цьому світі, є свій термін експлуатації. Так, електродвигуни недовговічні, але збільшити час їх застосування можна, якщо виконувати нескладні маніпуляції та дотримуватися основних правил. То чому б не скористатися цим?
Оскільки всі електричні мотори поділяються на два види (щіткові та роторні), то й догляд за ними відрізняється. Суть - у конструкції. Щіткові складаються з якоря з колектором, статора з полюсними котушками, а також із щіток і щіткотримачів. Роторні - з ротора і статора з фазними котушками.
Догляд за щітковими електродвигунами
- Контролюємо щітки. Не можна допускати їх повного зносу! Майте завжди під рукою ремкомплект. Якщо буде такий момент, що електродвигун розібраний з якихось причин, обов'язково скористайтеся цим і перевірте щітки. Їхня зношеність має бути не надто сильною, а рух у щіткотримачах - вільним. Також у міру стирання щітки об пластини колектора, потрібно рівномірно розтягувати пружину, що притискає її до колектора якоря.
- Стежимо за підшипниками на якорі, не допускаємо їхнього сильного зносу. Навіть невеликий люфт є приводом для заміни підшипників. І не забувайте: мастило має бути постійно!
- Забуваємо про наждачний папір і дрібний надфіл. Зачищати ними колекторні пластини заборонено! "Продорожити" (не допустити з'єднання пластин між собою) - це так, але не зачищати.
Догляд за роторними електродвигунами
- Стежимо за станом змащення підшипників на роторі. За наявності найменшого люфту необхідна заміна. Якщо її не зробити, підвищиться навантаження на електричний двигун, нагріватимуться дроти в обмотці, ізоляція на них пошкодиться. Як результат - міжвиткове замикання або замикання на корпус двигуна.
- Проводимо заміну конденсаторів після закінчення їхнього терміну служби. Конденсатори є не у всіх електродвигунів, але у яких присутні, потребують періодичної заміни.
- Якщо йдеться про двигуни на 380 В, контролюємо напругу між фазами, між фазами і нулем. Не можна допустити "перекосу" фаз, тобто наявності різної напруги, інакше поломки електродвигуна не минути!
Купити якісний електричний двигун
Безсумнівно, потрібно знати і вміти доглядати за електрообладнанням. Але не менш важливо купити спочатку якісний електродвигун. Саме такі від найкращих виробників пропонує компанія "Експомоторс" - підприємство з багаторічним досвідом роботи і високим рівнем кожної одиниці товару.
Звернувшись до фахівців "Експомоторс", ви можете розраховувати на консультативну підтримку, гарантію якості та комфортну співпрацю. Тож, якщо необхідно купити електричний двигун, телефонуйте! Кращого постачальника годі й шукати!